Podawaj dziecku wodę

Często rodzice, a częściej dziadkowie popełniają pewien podstawowy błąd, jakim jest zbytnie rozpieszczanie dziecka i nie chodzi tutaj o kupowanie zabawek, a wprowadzanie do diety malucha rzeczy, które nie są zdrowe, ale dobrze smakują i sprawiają dziecku radość.
Pozornie wydaje się, że nie robimy nic złego. Dziecko dostaje czekoladę, jest szczęśliwe, dodatkowo kupujemy mu do szkoły pyszny soczek, może nawet cole, którą tak lubi, ale musimy wiedzieć, że to największy błąd wychowawczy, jaki możemy popełnić.
Nie jest tak, ze szkoła nauczy dziecko, co jeść i pić, to jego najbliżsi powinni to robić. Jeśli od najmłodszych lat będziemy podawać dziecku tylko wodę, w przyszłości nie będzie miało potrzeby, żeby sięgać po słodkie napoje. Rodzice jednak bardzo często o tym zapominają, wychodzą z założenia, że musi być smacznie, że dziecko nie wypije, jeśli nie będzie tam smaku, cukru, a tak naprawdę woda to najlepszy napój, jaki możemy dać naszemu dziecku. Trudniej będzie nam wprowadzić takie zmiany, jeśli dziecko już jest przyzwyczajone do słodkich napojów, dlatego warto zacząć jak najwcześniej.

Previous post Sałatki z owoców
Next post Jak nie przytyć w okresie jesienno-zimowym?