Przyczyny otyłości wśród dzieci

Lekarze i dietetycy dzwonią na alarm, podkreślając, że coraz więcej dzieci ma problemy z otyłością. To prawda. Obserwujemy taką tendencję na naszych ulicach, w szkołach, na placach zabaw. Zachwyceni pucołowatym potomkiem rodzice i dziadkowie, nie zawsze zdają sobie sprawę, że fundują maluchowi poważny problem na całe życie.
Jeśli wykluczymy genetyczne przyczyny otyłości, które są badane przez naukowców, ukaże się nam cały katalog przyczyn, które wpływają na otyłość dzieci. Za większość z nich odpowiadają opiekunowie i warto to sobie uświadomić. Podstawowym problemem jest zbyt duża ilość cukrów prostych, które dostarcza się dzieciom w codziennej diecie. Nie zwracamy też uwagi na to, że nasze dzieci za mało się poruszają i praktycznie nie ćwiczą. Sami się do tego przyczyniamy, ograniczając aktywność ruchową dziecka do niezbędnego minimum. Oczywiście czynimy to dla dobra dziecka, ale na niepożądane efekty nie trzeba długo czekać.
Negatywny wpływ na wzorzec prawidłowego odżywiania się mają różnego typu reklamy, pośród których na próżno można szukać tych zachęcających do zdrowego trybu życia.

Previous post Jak sobie radzić z dzieckiem, które ciągle podjada
Next post Warzywne soki na co dzień