Jak sobie radzić z dzieckiem, które ciągle podjada

Dla niektórych rodziców apetyt u dziecka wiązałby się z radością, gdyż w końcu nie musza przekonywać malucha do zjedzenia posiłku, dla innych jest to naprawdę duży problem, bo nie dość, że dziecko ciągle chce jeść to oni sami nie potrafią mu odmówić sądząc, że po prostu trzeba je karmić, gdyż wykazuje potrzebę.
Patrząc na aktualne statystyki możemy zauważyć, że otyłość coraz częściej dotyczy dzieci i nie jest to pozytywne zjawisko. Rodzice nie potrafią ograniczyć dzieciom nie tylko słodyczy i przekąsek, ale również zwykłych posiłków. Jeśli dodatkowo opiekę nad dzieckiem sprawują dziadkowie, którzy wychodzą z założenia, że dziecko musi dużo jeść otyłość staje się realnym problemem.
Dziecko niczym nie różni się od osoby dorosłej i tak jak dorośli powinno jeść 5 posiłków dziennie, pić wodę, ruszać się. Komputery, tablety i telefony coraz częściej zatrzymują dzieci w domu, jeśli dodamy do tego ciągłe podjadanie i brak kontroli nad posiłkami szybko otyłość stanie się problemem naszego dziecka.

Previous post Witamina A dlaczego przyjmować ?
Next post Przyczyny otyłości wśród dzieci