Ruszaj się w każdym możliwym momencie

Ruch to zdrowie, dlatego powinniśmy wykorzystać każdą wolną chwilę na aktywność fizyczną. Niestety wiele osób zapomina o tak ważnym aspekcie naszego życia, jakim jest ruch. Często przez lata nie ruszamy się, a potem mamy problemy ze stawami, kręgosłupem.
Oczywiście wiele osób tłumaczy się brakiem czasu lub tym, że ma pracę, w której ciągle trzeba chodzić, ale zauważmy, że nawet praca wykonywana na stojąco nie będzie tym samym, co ćwiczenia, rozciąganie mięśni.
Wcale nie musimy szukać wolnej chwili, żeby wykonywać ćwiczenia, co więcej nie musimy biec na siłownię, wystarczy, że w czasie innych zajęć domowych zaczniemy ćwiczyć. Najlepiej ćwiczenia wykonywać podczas oglądania ulubionego filmu, czy serialu Zamiast leżenia na kanapie możemy łatwo ćwiczyć kolejne partie mięśni. Gotując możemy wykonywać przysiady, piorąc skłony.
Jeśli w ciągu tygodnia nie mamy wolnej godziny, starajmy się przynajmniej w weekend wygospodarować godzinę na spacer, czy rower. Taka aktywność fizyczna może być naprawdę zbawienna dla naszego organizmu.

Previous post Soki dostępne w sklepach
Next post Naturalne sposoby na ładne i mocne włosy oraz paznokcie