Sen to podstawa dlaczego

Codziennie jesteś senny, nie masz energii i chociaż zmęczenie nie daje Ci normalnie funkcjonować, a wieczorem nie możesz zasnąć? Zweryfikuj to jak śpisz, kiedy ćwiczysz i jak się odżywiasz, bo to wpływa na Twój sen.
Niestety wiele osób nie ma czasu na sen. Nasze życie jest szybkie i intensywne i szybko zapominamy o tym, co dobre dla naszego organizmu. Popełniamy błędy i tego nie weryfikujemy, nie zmieniamy, a przecież to wcale nie jest takie trudne.
Jeśli chcemy żyć zdrowo i mieć energie zadbajmy o dietę bogatą w witaminy z grupy B, jak również magnez, bo to właśnie niedobór tych składników sprawia, że jesteśmy bardzo senni.
Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, kładź się około 21, Twój organizm będzie zregenerowany. Jeśli wolisz nocne posiadówki przed komputerem, nie wstawaj z samego rana. Specjaliści podkreślają, że 8 godzin to optimum, jakie powinniśmy sobie zapewnić.
Nie zapominamy też o aktywności fizycznej, ale nie ćwiczmy zaraz przed pójściem spać, bo będzie nam trudniej zasnąć. Ćwiczenia najlepiej wykonywać rano lub po pracy.

Previous post Ważna rola odpoczynku
Next post Ćwicz nawet po 60 roku życia