Ćwicz nawet po 60 roku życia

Z wiekiem nasze ciało traci jędrność, nie jesteśmy tak sprawni fizycznie, częściej dokuczają nam przeróżne dolegliwości, ale to nie jest powód, żeby siąść w fotelu i tylko rozwiązywać krzyżówki. Wiek nie powinien być dla nas ograniczeniem, a motywacją do działania.
W przypadku Azjatów wiek życia znacząco się wydłuża, na zachodzie Europy ludzie też żyją coraz dłużej i chociaż w Polsce też widzimy zmiany, wciąż nasza aktywność fizyczna dalece odbiega od ideału. Po 60 roku życia przestajemy się ruszać, bo albo nie czujmy takiej potrzeby albo zwyczajnie tłumaczymy się ciągłymi dolegliwościami.
Regularne uprawianie sportu jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Jeśli faktycznie chcemy żyć długo i co najważniejsze zdrowo po mimo upływu lat nie możemy rezygnować z aktywności. Pamiętajmy jednak o pewnych ograniczeniach. Nie każdy może, a nawet nie każdy powinien biegać, bo to obciąża stawy. Z wiekiem lepiej jest postawić na fitness, zajęcia prozdrowotne na kręgosłup. Dobre efekty daje również pływnie, czy jazda na rowerze, która nie jest tak obciążająca dla stawów.

Previous post Sen to podstawa dlaczego
Next post Metoda na głód