Tarczyca to nie wyrok

Coraz więcej kobiet ma problemy związane z chorobami tarczycy, czyli gruczołu, który wydziela hormony. Cierpią ona na niedoczynność tego gruczołu, lub jego nadczynność, które to mogą powodować wiele różnych dolegliwości. Poza kobietami, obserwuje się również wzrost zachorowań wśród mężczyzn, a także dzieci i to nawet bardzo małych. Obowiązkowo wykonuje się badania na hormony tarczycy już nawet noworodkom, ponieważ zdarza się, że cierpią one na problemy związane z gruczołem tarczycy.
Wiele kobiet tłumaczy swoje problemy z nadwagą niedoczynnością tarczycy. Oczywiście, choroba ta sprawia, że metabolizm znacznie zwalnia i odkłada się tkanka tłuszczowa w naszym organizmie, jednakże nie można zrzucać całej winy na tarczycę. Przede wszystkim, pierwszym i najważniejszym krokiem jest wizyta u lekarza i wyregulowanie pracy hormonów. Leki te nie są drogie, a pozwalają na całkowite wyregulowanie wydzielania tarczycy.
Poza tym, konieczna jest duża dawka ruchu fizycznego i odpowiednia dieta. Warto jest zwrócić uwagę na to, które produkty żywieniowe działają korzystnie na naszą tarczycę, a które zaburzają jej pracę.

Previous post O sylwetkę dbaj również zimą
Next post Sen to podstawa