Trzeba się ruszać

Ruch, aktywność fizyczna są podstawą wszystkich diet. Nie można zacząć zdrowo się odżywiać zapominając o tym, że nie możemy spędzić życia za biurkiem lub na fotelu.
W ostatnich dziesięcioleciach człowiek robił się coraz bardziej wygodny. Wynalazki i osiągniecia techniki pozwalały mu, aby ten status osiągnąć. Niestety, przy okazji zapomnieliśmy, że ruch po prostu sprzyja naszemu zdrowiu. Tymczasem na własne życzenie ograniczmy aktywność ruchową do niezbędnego minimum. W dodatku takiego postępowania uczymy nasze dzieci. Na szczęście w ostatnich latach zaczynamy coraz bardziej o siebie dbać. Chcemy być zdrowi, młodzi, sprawni fizycznie, a tego stanu nie można osiągnąć bez ćwiczeń. Nic dziwnego, że alejki parkowe zapełniły się biegaczami, a siłownie osobami, które pragną poprawić swoją sylwetkę. Coraz więcej osób uprawia dyscypliny zespołowe i ćwiczy w grupach. Nastała moda na ruch fizyczny.
Ta dobra tendencja jest popierana nie tylko przez lekarzy i dietetyków, ale propagowana przez znane osoby. Dzięki temu jest szansa, że jak najwięcej ludzi przyciągnie przykład. W tym wypadku moda okazała się czymś pozytywnym i godnym naśladowania.

Previous post Zanim sięgniesz po antybiotyk
Next post Walka o zgrabną sylwetkę