Unikaj kofeiny i alkoholu

Pyszna kawa z mlekiem, wino lub piwo, czasem wódka do tego inne używki – jak często jesteśmy zależni od podobnych rzeczy? Niestety dla wielu osób życie bez używek jest praktycznie niemożliwe.
Kofeina sprzyja odchudzaniu i właśnie to jest powodem, dla którego tak wiele kobiet pije kawę w nadmiernych ilościach. Jednocześnie zapominają one o tym, że kawa wpływa na nasze serce, mózg i może osłabiać nasze organy, a więc jej nadmierne spożycie jest dla nas niebezpieczne.
Naukowcy podkreślają, że każdy kieliszek wódki zabija wiele naszych nerwów. Osoby, które pija alkohol w nadmiernych ilościach czasami zabijają się od środka. Poza tym alkohol zawiera naprawdę dużo kalorii i dodatkowo wzmaga nasz apetyt, a więc jego spożycie jest najkrótszą drogą do przybierania na wadze.
Oczywiście okazjonalne picie kawy, czy alkoholu nie jest przestępstwem, pamiętajmy, że w każdym przypadku nadmierna ilość bywa dla nas szczególnie niebezpieczna, po za tym alkohol wpływa na nasze odbieranie świata i bardzo uzależnia.

Previous post Czy preparaty witaminowe są nam potrzebne?
Next post Pływanie – sposób na wodny relaks