Utrzymanie diety jak ?

Jak utrzymać dobrą formę
Utrzymanie dobrej formy jest bardzo proste. Zalecenie jest tylko jedno: mamy chodzić. To nieco zaskakujące, jednak jak dowiodły badania organizm czerpie z chodzenia moc korzyści. W odróżnieniu od innych form aktywności fizycznej, chodzenie nie obciąża stawów i serca. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami każdy z nas każdego dnia powinien przejść dziesięć tysięcy kroków.
Oznacza to, że każdego dnia każdy z nas powinien przejść około sześć kilometrów. Na pierwszy rzut oka pokonanie takiego dystansu, zwłaszcza przez osoby prowadzące siedzący tryb życia, jest niewykonalne. W rzeczywistości jest to bardzo proste, tym bardziej, że nie ma konieczności przejścia tych sześciu kilometrów za jednym razem. Wystarczy więc do pracy lub z pracy chodzić pieszo, nie korzystać z windy. Chodzić należy nie tylko codziennie, ale także bez względu na panującą pogodę.
Od codziennych spacerów nie może nas odstraszać deszcz czy niska temperatura. Ani się obejrzymy, jak nawyk codziennych spacerów stanie się dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Previous post Piękny i promienny wygląd – jak go osiągnąć?
Next post Czy warto zatrudnić trenera personalnego?