Walka z nadwagą

Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe i niestety tendencja ta wzrasta z roku na rok. W szczególności obawy lekarzy dotyczą dzieci, które już na początku swojego życia mają problemy z nadwagą, która prowadzi do licznych schorzeń i chorób. Otyłe dzieci są nieszczęśliwe i mało sprawne fizycznie, co sprawia, że źle czują się pośród swoich rówieśników i niechętnie uprawiają sporty.
Politycy w naszym kraju ostatnimi czasy zaczęli bardzo dbać o to, aby najmłodsi członkowie naszego społeczeństwa wchodzili w dorosły wiek bez kompleksów i przede wszystkim bez chorób. Pierwszym krokiem było ograniczenie sprzedaży słodyczy i innych kalorycznych przekąsek na terenie szkoły. Obecnie wprowadzono całkowity zakaz takiej działalności. Ponadto, zmieniło się także menu na szkolnych stołówkach.
Kolejnym krokiem, bardzo rozsądnym jest brak zgody na całoroczne zwolnienia dzieci z zajęć wychowania fizycznego w szkole. Nawet lekarz nie może już wystawić takiego zwolnienia. Możliwe jest jedynie zwolnienie z określonego rodzaju ćwiczeń, które mogą zagrażać zdrowiu dziecka.

Previous post Czy można zastąpić mleko krowie
Next post Czarna herbata- zadbajmy o układ krwionośny