Walka z przekąskami

Każdy, kto kiedykolwiek zmuszony był przejść na dietę odchudzającą, doskonale wie, jak ciężka jest to droga i jak wielu wyrzeczeń ona wymaga. W szczególności cierpią w jej trakcie osoby, które kochają podjadać i często kuszą się na niewielkie przekąski pomiędzy posiłkami.
Żelazną zasadą dobrze przeprowadzonej diety odchudzającej jest regularne spożywanie posiłków oraz rezygnacja z podjadania pomiędzy nimi. Każdy owoc, czy słodycze dostarczają bowiem dużej ilości kalorii, które niwelują długotrwałe starania. W trakcie prawidłowo stosowanej diety nikt nie powinien chodzić godny i czuć pustki w swoim żołądku. Dieta taka ma sens tylko wtedy, gdy nasze posiłki mają miejsce co około dwie do trzech godzin.
Organizm nasz dzięki temu wie, że nie musi magazynować niczego na przyszłość, ponieważ otrzyma on o stałej porze konkretną dawkę pożywienia. Wiele osób popełnia błąd polegający na głodzeniu się. Niesie to za sobą niestety katastrofalne skutki, często całkowicie odmienne od tych przez nie zamierzonych.

Previous post Zielona herbata- dlaczego warto ją pić
Next post Najważniejsze to się nie poddawać