Wzmocnienie kości jak ?

Produkty, które pomogą wzmocnić kości
Zdrowe i mocne kości to pewność, że długo będziemy mogli poruszać się samodzielnie. To także gwarancja tego, że przez długie lata nie dotknie nas osteoporoza. Podpowiadamy co należy jeść, aby kości przez długi czas nie poddawały się złamaniom.
Jarmuż – skuteczna broń w walce z osteoporozą
Jarmuż ceniony był w Polsce dawno temu. Dzisiaj jest nieco zapomniany. Warto jednak odkryć to cenne warzywo na nowo. Jest bowiem wyjątkowo zdrowe. Zawiera nie tylko ogromne ilości przeciwutleniaczy, ale również cenny dla kości wapń, który skutecznie chroni przed powstaniem osteoporozy. Powinny sięgać po niego szczególnie te panie, które właśnie wchodzą w okres menopauzy. W tym wieku ryzyko utraty wapnia jest bowiem bardzo duże.
Figi – skuteczna broń w walce ze złamaniami
Świeże figi dostarczą nam ogromnych ilości błonnika i magnezu. Te suszone zawierają natomiast ogrom wapnia. Już jedna figa dostarczy nam tyle wapnia, co pełna szklanka mleka. Dzięki temu świetnie wzmacniają one nasze kości. Warto dodać, że spożywanie fig znacząco zmniejsza ochotę na słodycze. Tym samym figi pomagają również utrzymać zgrabną sylwetkę.

Previous post Warzywne soki na co dzień
Next post Spacer najlepszy sposób