Spacer najlepszy sposób

Spacerujmy najczęściej jak się da
Nie każdy z nas ma zamiłowanie do uprawiania sportu. Każdy jednak powinien znaleźć czas na codzienny, przynajmniej dwudziestominutowy spacer. Spacerować mogą i powinni wszyscy, bez względu na wiek i kondycję. Jest to ten rodzaj aktywności, na który mogą pozwolić sobie wszyscy: dzieci, osoby dorosłe i starsze. Korzyści płynących z codziennych spacerów jest bardzo dużo. Spacer powoduje, że spada napięcie mięśniowe i poziom adrenaliny. Zamiast tego wzrasta poziom hormonu szczęścia.
Spacerując, dbamy o prawidłową wagę, możemy też zrzucić nadwagę. W czasie spaceru krew sprawniej krąży w naczyniach krwionośnych, obniża się poziom złego cholesterolu. W sumie więc spacer pomaga zapobiec rozwojowi cukrzycy i chorób serca. Spacerując wzmocnimy także mięśnie nóg, rąk i mięśnie, które podtrzymują kręgosłup.
Spacerować należy każdego dnia, nie zależnie od warunków pogodowych. Będziemy nie tylko zdrowsi, ale stworzymy organizmowi warunki do wytworzenia witaminy D do produkcji, której organizm potrzebuje promieni słonecznych.

Previous post Wzmocnienie kości jak ?
Next post Jak zachęcić dziecko do ruchu