Za mało się ruszamy

Problemem współczesnego świata jest przede wszystkim otyłość. Ważymy zbyt dużo i uważamy, że nie jest źle, bo inni ważą jeszcze więcej. Niestety takie tłumaczenie jest najgorszym tłumaczeniem swojego wyglądu.
Tyjemy, bo jemy niezdrowo, pijemy napoje gazowane, spieszymy się, nie mamy czasu na zdrowe posiłki, gotowanie w domu, często wychodzi na imprezy zakrapiane alkoholem, jemy dużo słodyczy.
Jednakże naszym największym problemem jest brak ruchu. Już w szkole przestajemy uczęszczać na w-f, potem niewiele zmieniamy w swojej codzienności. Sport traktujemy, jak pracę, uważamy, że wymaga posiadania ogromnej ilości wolnego czasu, którego ciągle nam brakuje.
Tak naprawdę nie musimy być profesjonalistami, nie musimy biegać w maratonie, ćwiczyć od rana do nocy, ważne jest to, abyśmy się ruszali w jakikolwiek sposób. Pływanie, rower, fitness, taniec – wybór jest duży. Niestety często nie mamy motywacji, bo nie ten dzień, pogoda, pora, w telewizji leci nasz serial, ale tak naprawdę nawet siedząc przed telewizorem możemy ćwiczyć, poprawiać swoją kondycję.

Previous post Dobre nawyki
Next post Jak dbać o serce