Jak dbać o serce

Najważniejszym narządem w naszym ciele jest serce. Ta życiodajna pompa pracuje nieustannie przez całe nasze życie. Warto więc zrobić wszystko, aby jak najdłużej zachowała doskonałą kondycję. Jeśli nasze serce będzie zdrowe, my mamy szansę na zdecydowanie dłuższe życie.
Przede wszystkim nie zapominaj o sporcie
Sport to jeden z najprostszych sposób pomagających utrzymać serce w dobrej kondycji. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna wzmacnia mięsień sercowy, sprawia, że może on pracować wydajniej. Nawet kiedy dojdzie do zawału, to serce o wiele lepiej go zniesie. Większe są więc wtedy szanse na powrót do zdrowia. Aby wysiłek fizyczny przyniósł korzyści, musi być podejmowany regularnie. Najlepiej, jeśli ćwiczyć będziemy przez przynajmniej trzydzieści minut trzy razy w tygodniu. Tętno nie powinno w trakcie ćwiczeń przekraczać stu trzydziestu uderzeń na minutę.
Po drugie dieta
Nasze serce bardzo nie lubi tłustego i ciężkiego pożywienia. Warto stawiać na warzywa i owoce oraz produkty pełnozbożowe. Koniecznie do diety należy włączyć także tłuste ryby morskie, które są doskonałym źródłem kwasów omega 3 i omega

Previous post Za mało się ruszamy
Next post Cellulit nie znika od razu