Zdrowa dieta a ciało czlowieka

Jaka powinna być zdrowa dieta
Ciało człowieka zbudowane jest z komórek, które do życia i rozwoju potrzebują składników odżywczych. Składniki te pochodzą ze spożywanego przez niego pokarmów. Nasze zdrowie i samopoczucie jest więc uzależnione od codziennych składników pokarmowych. Codzienna, zdrowa dieta powinna dostarczać składników do budowy komórek i tkanek, dostarczać energii i składników, które usuną z organizmu szkodliwe toksyny. S
tąd jeżeli mówimy o zdrowej diecie, mamy na myśli dietę różnorodną, dietę zawierającą wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zdrowa dieta powinna zawierać węglowodany, białka, tłuszcze, składniki mineralne, błonnik i witaminy.
Źródłem białka jest czerwone i białe mięso, jajka, ryby, mleko i przetwory mleczne, zboża, nasiona roślin strączkowych. Białko znajdujące się w mięsie, rybach, mleku i jego przetworach oraz w jajkach organizm człowieka przyswaja lepiej niż to, które pochodzi z produktów roślinnych. Najwięcej tłuszczy powinno być pochodzenia roślinnego. Źródłem węglowodanów powinny być głównie produkty zbożowe z grubego przemiału.

Previous post Omijamy słodkie pułapki
Next post Zioła – leki natury