Zioła godne uwagi

Ziołolecznictwo znane jest od wieków. Już nasze praprababki sięgały po rośliny, kiedy coś dolegało im lub ich bliskim. Dzisiaj coraz więcej osób również znowu przypomina sobie o mocy ziół. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane zioła i podpowiadamy, kiedy warto po nie sięgać.
Pokrzywa
Chyba jedna z bardziej znanych roślin, która kojarzy się nam przede wszystkim z mało przyjemnymi poparzeniami. Tymczasem okazuje się, że pokrzywa to świetny wybór, jeśli chcemy wrócić do pełnej formy po chorobie. Dostarcza nam ogromnych ilości witamin i minerałów, skutecznie radzi sobie z anemią, sprawia, że powracają siły witalne. Co więcej, jest także pomocna w przypadku bólu stawów.
Dziurawiec
Zioło idealne, jeśli żyjemy w stresie, jesteśmy zdenerwowani, mamy obniżony nastrój. Regularnie spożywanie naparu z dziurawca skutecznie podnosi poziom serotoniny we krwi, która nie bez powodu określana jest mianem hormonów szczęścia. Decydując się na zażywanie preparatów z dziurawce, trzeba pamiętać, aby unikać wystawiania się na słońce.

Previous post Oczyszczają z toksyn
Next post Warzywa w diecie