Zmiany w szkołach

Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej otyłe. Niestety, ten problem dotyka coraz częściej małych dzieci, które zaczynają cierpieć na różne schorzenia i są po prostu grube i dużo mniej sprawne od innych rówieśników. Polski rząd postanowił rozpocząć walkę z tą sytuacją i wprowadził od nowego roku szkolnego szereg zmian, które mają zapobiec rozwojowi tej sytuacji.
Po pierwsze, wprowadzony został całkowity zakaz wystawiania całorocznych zwolnień z zajęć wychowania fizycznego w szkołach. Dzieci mogą zostać obecnie zwolnione przez lekarza jedynie z wykonywania określonych ćwiczeń.
Poza tym, zmiany dotyczą również sklepików i stołówek szkolnych. W tych pierwszych nie wolno już sprzedawać słodyczy, tłustych i kalorycznych przekąsek, a także słodzonych napojów.
Na stołówkach zaś gotuje się teraz dużo bardziej dietetycznie i obowiązuje zakaz używania dużych ilości cukru i soli. Posiłki dzieci bilansowane są w odpowiedni sposób przez dietetyka, który wylicza ich wartość kaloryczną. Dzięki temu nasze dzieci mają szansę na zachowanie lepszej sylwetki i zdrowia.

Previous post Cząber ogrodowy – cenne zioło
Next post Rower dobry na wszystko