Rower dobry na wszystko

Osobom z nadwagą często wydaje się, że nie ma dla nich sportu, który mogłyby uprawiać swobodnie i bez zbędnego obciążania stawów. Lekarze przekonują jednak do tego, żeby zdecydować się na jazdę na rowerze, która nie wymaga ani kondycji, ani wielkiej siły.
Na rowerze mogą jeździć wszyscy i młodzi i starzy. Dobrze jest nauczyć swoje dzieci jazdy na rowerze jak najwcześniej, ponieważ jest to umiejętność, z której będą one korzystały przez całe swoje życie. Doskonałym pomysłem są wspólne wypady rowerowe za miasto, czy jazda po parku.
Rower wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Dzięki niemu z łatwością spalimy bowiem nadmierne kalorie, nie obciążając przy tym swoich stawów kolanowych. Ortopedzi bardzo często zalecają jazdę na rowerze osobom, które mają problem z kolanami i ich bolesnością.
Nawet osoby, które nie mają swojego roweru, mogą z powodzeniem uprawiać ten sport, ponieważ w większości miast wprowadzona została instytucja roweru miejskiego, który można w każdej chwili wypożyczyć i zostawić w zupełnie innym miejscu.

Previous post Zmiany w szkołach
Next post Własne warzywa i owoce = bezpieczeństwo