Alkohol – jak na nas wpływa?

Picie alkoholu trudno uznać za zdrowe, ale trzeba zauważać, że alkohol to ważny element naszej kultury kulinarnej. Na całym świecie pije się alkohol, bo nie tylko pozwala się wyluzować, ale również bywa sposobem na leczenie pewnych dolegliwości, oczywiście tylko wtedy, gdy przyjmuje się go z umiarem.
Trudno jest stwierdzić, który alkohol jest najzdrowszy, bo jeśli pijemy go zbyt dużo zawsze będzie nam szkodził, trzeba jednak zauważyć, ze wino, piwo, a nawet nalewki, czy wódka mogą być pomocne w leczeniu pewnych chorób.
Niestety wiele osób uzależnia się od picia alkoholu, co ma wpływ na ludzki organizm. Alkohol wypijany w dużych ilościach sprzyja tyciu, bo na przykład piwo wzmaga apetyt. Jeśli dodamy do tego kaloryczną wódkę, efekt może być nieciekawy. Trzeba też pamiętać, że alkohol wpływa na naszą wątrobę, funkcje mózgu, serce, nerki. Pity w dużych ilościach sprawia, że organizm zaczyna się zmieniać. Szczególne zmiany widać przede wszystkim na twarzy. Zmarszczki, przebarwienia, wyniszczenie.

Previous post Promowanie nowej mody
Next post Stosunek do siebie i świata