Co robić, aby nie utyć

Kaloryczne przekąski, nieregularne posiłki, odżywianie się fast foodami i mało aktywny tryb życia powodują, że organizm nie jest w stanie spalić wszystkich składników i zamienia je w tkankę tłuszczową. Wszyscy wiedzą, że nadmiar tkanki tłuszczowej odbija się niekorzystnie na stanie zdrowia. Zmiana tego stanu rzeczy nie wymaga jednak dużego wysiłku. Wystarczy ograniczyć w posiłkach tłuszcze zwierzęce, a więc masło, tłuste mięsa i wędliny. Należy także ograniczyć, a najlepiej całkowicie zrezygnować z jedzenia słodkich przekąsek, które tuczą. Jeżeli odczuwamy głód, to zamiast batonika zjedzmy garść orzechów, pestek dyni lub jabłko.
Unikajmy jedzenia fast foodów. Zamiast nich niech na talerzach znajdą się owoce, warzywa, brązowy ryż, razowe pieczywo i kasze. Bogate w błonnik poprawią trawienie, a co za tym idzie ograniczą skłonność do tycia.
Warto rozważyć również stosowanie na co dzień diety orkiszowej, której autorką jest święta Hildegarda. Podstawą diety jest orkisz. Dietę uzupełnia się warzywami, owocami i nabiałem.

Previous post Kawa – pobudzający napój czy niebezpieczna używka?
Next post Zamiast tabletek postaw na zioła