Co wpływa na nasze samopoczucie

Chociaż wydawałoby się, że nasze samopoczucie wiąże się jakimś doświadczeniami osobistymi i zawodowymi, tak naprawdę wpływa na to wiele czynników, a przede wszystkim chodzi tu o styl życia, to, co jemy, czy uprawiamy sport.
Niezdrowe jedzenie wpływ na nasze samopoczucie fizyczne. Zbyt ciężko, niezdrowo w efekcie pojawiają się problemy zdrowotne o jakby nie było wpływa na to, jak odbieramy całe otoczenie. Jeśli nie zapewniamy sobie odpowiedniej dawki witaminy D, B, czy E nasz organizm jest bardziej osłabiony, jesteśmy senni, nie mamy energii do działania.
Aktywność fizyczna to drugi bardzo ważny aspekt. To dzięki aktywności fizycznej czujemy się lepiej. Po za tym w czasie aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Po skończonej jeździe na rowerze, bieganiu, pływaniu, czy ćwiczeniach początkowo możemy czuć się zmęczeni, ale koniec końców nasze samopoczucie będzie dużo lepsze głównie dzięki wspominanym hormonom. Poza tym zdrowe, zadbane ciało może być powodem do dumy i radości.

Previous post Wbrew modzie na zwolnienia z WF’u
Next post Dieta odkwaszająca która najlepsza ?