Codzienne spacery

Naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niewiele czasu w ciągu dnia poświęca ruchowi fizycznemu, w szczególności na świeżym powietrzu. Związane jest to oczywiście z naszym intensywnym trybem życia, wielogodzinną pracą i tym, że zawsze wszędzie się spieszymy. Większość z nas wszędzie porusza się samochodem, ponieważ tak jest dużo szybciej i wygodniej.
Jest to duży błąd, ponieważ ruch fizyczny jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Bez niego odkładamy zbędne kilogramy i sprawiamy, że sztywnieją nasze stawy oraz mięśnie. Każdy z nas powinien dziennie poświęcić chociaż pół godziny na to, żeby zażyć choć nieco ruchu na świeżym powietrzu.
Doskonałym pomysłem jest chodzenie do pracy na piechotę, oczywiście jeżeli mamy taka możliwość i pozwala nam na to odległość. W innym wypadku, można pokusić się o przygarnięcie psa, który zachęci, a nawet zmusi nas do kilku krótkich spacerów w ciągu dnia. Najlepiej jest udać się na spacer całą rodziną i pooddychać świeżym powietrzem. Będzie to miało same pozytywne skutki dla naszego organizmu.

Previous post Woda jest cool
Next post Cząber zawiera między innymi: