Woda jest cool

Nie ma co ukrywać, że lubimy od czasu do czasu wypić słodki sok, ewentualnie puszkę coli. Nie ma w tym nic dziwnego i niekiedy możemy sobie na to pozwolić. Trzeba jednak pamiętać, że to woda jest najzdrowszym napojem, który powinien nam towarzyszyć od najmłodszych lat.
Woda jest zdrowa i smaczna. Zdrowa, bo zawiera wszystkie niezbędne dla naszego organizmu składniki, w tym sole mineralne, a wśród nich – magnez i wapń. Poza tym jest smaczna. Czyż można sobie wyobrazić w upalny dzień coś pyszniejszego niż szklanka zimnej wody? Znawcy wody podkreślają, że ma różny smak. W Francji istnieją bary, które serwują tylko wodę, no ale podają jej kilkaset gatunków, więc jest w czym wybierać.
Warto też pamiętać, że woda ma obojętne ph, nie tuczy i często jest spożywana tuż przez posiłkiem, by powodować uczucie sytości. Dzięki temu nie ma potrzeby nadmiernego spożywania pokarmów. Ponieważ organizm człowieka składa się z około 70% z wody, należy dbać o jego systematyczne nawadnianie. Jest to ważne zwłaszcza w momentach, kiedy sporo się pocimy.

Previous post Dlaczego tłuszcze trans nam szkodzą?
Next post Codzienne spacery