Metoda na głód

Często, kiedy się odchudzamy i liczymy wszystkie kalorie, nachodzą nas myśli o jedzeniu i niezdrowych przekąskach. Nasz mózg tęskni bowiem za starymi, niezdrowymi nawykami i domaga się pustych kalorii, do których przyzwyczajaliśmy organizm przez lato.
Najważniejsze, to nigdy nie ulegać takim pokusom, ponieważ jeden zgubny krok może zaprzepaścić kilka miesięcy starań. Dobrze jest więc pomyśleć o tym, aby zawsze mieć przy sobie jakąś zdrową i niskokaloryczną lub wartościową przekąskę. Dobrze sprawdzają się oczywiście owoce, te świeże, jak również suszone. Doskonałym pomysłem są również orzechy i jogurty.
Najlepszą metodą jest jednak jedzenie bardzo regularnych posiłków, zawsze o tych samych porach i zapobieganie uczucie głodu. Można także próbować pić dużo płynów w postaci wody mineralnej niegazowanej lub herbaty zielonej i czerwonej, które zagłuszają uczucie głodu na jakiś czas. Najważniejsze, żeby nigdy nie pozwalać sobie na puste kalorie. Lepiej jest schrupać surową marchewkę, niż zjeść batonika w czekoladzie.

Previous post Ćwicz nawet po 60 roku życia
Next post Woda na starcie