Ćwiczysz, ale nie widzisz efektów?

Każdy, kto zaczyna dietę i ostry trening czeka na efekty, ale nie zawsze pojawiają się od razu, czasem nie pojawiają się nigdy, a my nie wiemy, z czego to może wynikać. Jakie błędy najczęściej popełniamy?
Bardzo często stosujemy zbyt intensywny trening, po którym zbyt intensywnie uzupełniamy brakującą energię. Ponadto za bardzo obciążamy nasz organizm i ćwiczymy intensywnie, ale zbyt rzadko.
Kojenia kwestia to zła dieta. Często na początku mamy ogromny zapał i bardzo ograniczamy spożycie kalorii, czasem do minimum, co źle wpływa na nasz organizm, który nie traci tłuszczu, a wodę i mięśnie. Po takiej diecie szybko odzyskujemy stracone kilogramy.
Często trenując zaczynamy myśleć, że skoro tracimy tyle kalorii, możemy pozwolić sobie na więcej słodyczy czy innych przyjemności. Często zapominamy też o regularnych posiłkach. Zajęci codziennymi sprawami jemy dużo, ale rzadko, a powinno być zupełnie odwrotnie. Nasze posiłki powinny być częste, ale małe. Czasem warto jest sięgnąć po opinie specjalisty, aby efekty były widoczne nie tylko w naszej wyobraźni.

Previous post Czosnek – jak wykorzystać naturalny antybiotyk?
Next post Dlaczego warto sięgać po brzoskwinie?