Czego nie lubi wątroba dokładnie ?

Do produktów, których nie lubi nasza wątroba należą słodycze. Nadmierne spożycie cukru powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej na wątrobie. W efekcie dochodzi do jej stłuszczenia i upośledzenia jej pracy.
Narząd ten nie lubi także ciężkostrawnych, tłustych potraw, tłuszczu i białka zwierzęcego. Jadłospis bogaty w takie potrawy zmusza wątrobę do ciężkiej pracy. Podobnie jak cukier produkty pochodzenia zwierzęcego spożywane w zbyt dużych ilościach mogą spowodować otłuszczenie wątroby.
Wątroba nie lubi także alkoholu, szczególnie groźne dla tego narządu jest codzienne wypijanie nawet bardzo małych porcji alkoholu. Wątroba źle toleruje również leki, zwłaszcza, kiedy stosujemy je w nadmiernych ilościach. Wątroba nie lubi oczyszczających lub odchudzających diet i nieregularnych posiłków. Wątroba jest organem, który częściowo może się zregenerować. W tym celu jednak należy zrezygnować z wszystkich produktów, których wątroba nie lubi. Regeneracji wątroba sprzyja lekkostrawna dieta i zioła, które wspomagają wątrobę w procesie trawienia tłuszczy.

Previous post Kluczowa jest systematyczność
Next post Czy lody tuczą?