Czy lody tuczą?

Lody to nasz ulubiony, letni deser, o którym powstał już nie jeden mit. Warto je sprawdzić, zdementować lub potwierdzić, aby poznać całą prawdę o pysznych lodach.
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że każdy lód jest inny. Takie tradycyjne, oparte na śmietanie z dodatkami są bardziej kaloryczne. Najmniej kalorii posiadają lody śmietankowe, które nie są polane czekolada i nie znajdują się w żadnym rożku. Jeśli faktycznie chcemy zjeść coś słodkiego i nie kalorycznego to powinniśmy wybrać takiego lody. Wciąż jednak warto pamiętać, że zawierają cukier, a więc mogą wpływać na naszą sylwetkę, jeśli spożywamy je w nadmiernej ilości.
Lody odchudzają zwłaszcza zimą? Taki mit pojawił się już dawno temu. Faktycznie, jeśli zimową porą jemy zimne lody, nasz organizm musi wytworzyć więcej energii, aby utrzymać odpowiednia temperaturę. Latem tez zachodzi podobne zjawisko. Nie można jednak stwierdzić, że lody odchudzają, co najwyżej pozytywnie wpływają na prace żołądka. Musimy też pamiętać, że im więcej dodatków, tym bardziej niezdrowo. Lody powinniśmy ograniczać w takim samym stopniu, jak inne słodycze.

Previous post Czego nie lubi wątroba dokładnie ?
Next post Walka z nadwagą jaki najlepszy sposób ?