Czekolada – jak wpływ na cerę?

Pyszna, słodka, a może gorzka, zwykła, biała, z bakaliami, truskawkami, kokosem. Czekolada to pyszna słodkość, która poprawia nam humor, gdy mamy zły humor, a dodatkowo dodaje nam energii do działania. Pojawia się jednak pytanie, jak wpływ na nasz organizm?
Mleczna czekolada zawiera cukier, a więc jakby nie był w większej ilości może wpływać na naszą sylwetkę, serce, żyły, nasze samopoczucie, ale nie tylko. Ma tez pozytywny wpływ na organizm, bo jest bogata w magnez.
Niestety czekolada najbardziej wpływa na wygląd naszej cery. Jeśli mamy cerę trądzikową, to zbytnie spożycie czekolady będzie sprzyjało pojawianiu się nieestetycznych krostek. Najgorszym połączeniem dla osób z cerą trądzikową jest ostra czekolada z chili. Niestety, zarówno czekolada, jak i chwili wpływa na wygląd naszej cery. Nawet osoby nieborykające się z trądzikiem powinny ograniczyć spożycie czekolady, bo jej nadmierne spożycie będzie negatywnie wpływać na wygląd cery. Skoro ograniczamy ciastka, czekoladę też powinniśmy ograniczać.

Previous post Drogocenna kasza
Next post Gdy stosujesz hormony