Gdy stosujesz hormony

Tabletki hormonalne mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Wiele kobiet przyjmujących zwykłe tabletki antykoncepcyjne zaznacza, że wiąże się to ze zmianami nastroju, czy tez przybieraniem na wadze. W przypadku stosowania hormonów o większej dawce problem te mogą narastać.
Wiele osób przyjmujących hormony, zwłaszcza w czasie walki o możliwość zajścia w ciąże, czy też podczas terapii na choroby tarczycy cierpi z powodu otyłości. Przybieranie na wadze w trakcie terapii hormonalnej jest standardem.
Wiele osób uważa, że branie tabletek to dla wielu osób próba usprawiedliwienia lenistwa, ale nawet aktywne fizycznie osoby, które jedzą zdrowe rzeczy, a przyjmują hormony zaczynają przybierać na wadze. Takie tycie jest najbardziej niebezpieczne, szybko postępuje i trudno z nim walczyć. Jeśli tyjemy od jedzenia możemy zmienić dietę, zacząć ćwiczyć, ale jeśli wszystko to robimy, a przyjmujemy leki nasza walka nie przyniesie efektów. Często nawet po odstawieniu hormonów pojawiają się problemy.

Previous post Czekolada – jak wpływ na cerę?
Next post Złote zasady żywienia