Czy alkohol jest szkodliwy?

Alkohol nie powinien znajdować się w naszej stałej diecie, ponieważ regularne spożycie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Mogą one dotyczyć wielu organów, skupiając się nie tylko na wątrobie. Warto zatem ograniczyć spożywanie trunków, szczególnie jeśli nasz organizm jest podatny na ich działanie.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że częste picie piwa czy wina bezpośrednio wpływa na cały układ krwionośny. Dotyczy to nie tylko pracy serca, ale także problemów z ciśnieniem. Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często posiadają znaczne nadciśnienie tętnicze i są zmuszone do regularnego zażywania leków. Problemy z układem krwionośnym są widoczne także na cerze. Popękane naczynka nierzadko są skutkiem nadużywania wysoko procentowych trunków, negatywnie wpływając na naszą urodę.
Szkodliwość alkoholu jest potwierdzana także przez lekarzy, którzy starają się uczulić na tę kwestię swoich pacjentów. Warto zatem ograniczyć jego spożywanie, sięgając jedynie po symboliczny kieliszek wina czy szklankę piwa.

Previous post Jak obniżyć podniesiony poziom cukru
Next post Jazda na rowerze