Jak obniżyć podniesiony poziom cukru

Niezdrowy styl życia i predyspozycje genetyczne mogą wywołać cukrzycę. Zmiana stylu życia i diety mogą wyeliminować to zagrożenie.
Stężenie poziomu glukozy we krwi pomoże nam obniżyć aktywność fizyczna. Na ćwiczenia fizyczne powinno się przeznaczyć pięć dni w tygodniu. Zaleca są głównie ćwiczenia aerobowe oraz ćwiczenia, których wykonywanie zmusza do wysiłku wszystkie grupy mięśni.
W celu obniżenia poziomu cukru nie wystarczą jedynie ćwiczenia fizyczne, konieczna jest również zmiana nawyków żywieniowych. Przede wszystkim należy unikać tłustych mięs i wędlin oraz tłuszczy pochodzenia zwierzęcego: masła, tłustej śmietany, majonezu. Nie poleca się także jedzenia serów pleśniowych i żółtych serów. Należy zmienić także sposób przygotowywania posiłków, zaleca się głównie gotowanie na parze i unikanie smażenia potraw. Kolejna zmiana na polega na komponowaniu posiłków ze składników o niskim indeksie glikemicznym, czyli z zielonych warzyw, gruboziarnistych kasz i produktów zbożowych z pełnego ziarna.

Previous post Najczęstsze błędy żywieniowe
Next post Czy alkohol jest szkodliwy?