Czy elektrolity są potrzebne

Wielu z nas, chcąc uzyskać smukłą sylwetkę mocno trenuje. Ten intensywny wysiłek jest bardzo ważny i potrzebny. Jednak należy pamiętać o tym, że przy okazji tracimy cenne elektrolity, których pozbywamy choćby podczas pocenia. Elektrolity tracimy też podczas przechodzenia różnych infekcji.
Czy rzeczywiście elektrolity są takie ważne? Okazuje się, że tak. Odpowiadają one choćby za przenoszenia impulsów nerwowych do wszystkich komórek, a także za ogólną równowagę energetyczną organizmu. Ich nadmierna utrata kończy się zaburzeniem rytmu serca, drżeniem ciała, a także omdleniami.
Jony sodu można oczywiście uzupełnić, a nawet trzeba uzupełnić. Należy to zrobić poprzez piecie wysoko zmineralizowanej wody, ewentualnie sporej ilości soków pomidorowych. Dobrym pomysłem jest też spożywanie potraw, które zawierają potas i sód. Najwięcej tych składników jest w pomidorach, bananach, pestkach słonecznika i dyni, migdałach. Znawcy tematu podkreślają też, że podczas treningów trzeba pić wodę z elektrolitami, które na bieżąco uzupełniają braki.

Previous post Picie wody dlaczego warto ?
Next post Owoce dla dzieci