Picie wody dlaczego warto ?

Lekarze i dietetycy twierdzą, że każdy dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia przynajmniej dwa litry wody mineralnej niegazowanej. Mało kto z nas przestrzega tych zaleceń. Zazwyczaj pijamy kawę lub herbatę w pracy, czasami decydujemy się zaś na soki owocowe lub warzywne.
Oczywiście nie jest to dużym błędem, jednakże woda mineralna jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania nerek i oczyszczania organizmu z toksyn. Poza tym, nie zawiera ona wcale kalorii i dzięki temu nie powoduje u nas tycia, a wręcz przeciwnie.
Najgorszymi napojami, z których bezwzględnie powinniśmy zrezygnować są soki owocowe w kartonach oraz napoje gazowane, a także wody smakowe. Zawierają one bowiem ogromne ilości cukru, który nie jest dobrym składnikiem pokarmowym. Mogą więc one powodować tycie i uzależnienie od cukru. Szczególnie warto jest nie przyzwyczajać dzieci do słodkich napojów i proponować im w zamian wodę. Takie nawyki będą one mogły wykorzystywać przez całe swoje przyszłe życie, z pozytywnymi skutkami dla zdrowia oraz sylwetki.

Previous post Poprawia trawienie
Next post Czy elektrolity są potrzebne