Walka z nadwagą jaki najlepszy sposób ?

Jak pokonać nadwagę
Do pokonania nadwagi nie są wcale potrzebne restrykcyjne diety odchudzające, ale zmiana nawyków żywieniowych. Większość osób, które stosują diety odchudzające popełnia błąd rezygnując w trakcie ich stosowania z jedzenia pieczywa i innych produktów zbożowych. Produkty te to węglowodany złożone, nie należy rezygnować z ich jedzenia, gdyż zaspokajają one na długo głód.
Trzeba jednak wybierać ciemne pieczywo (najlepsze jest czerstwe, gdyż zawiera więcej błonnika niż to świeże), grube kasze, pełnoziarnisty ryż i ciemny makaron. Nie należy rezygnować także z innych produktów, zwłaszcza z warzyw i owoców, które zawierają dużą ilość błonnika.
Trzeba tylko jeść mniejsze porcje, a produkty o dużej liczbie kalorii zastępować mniej kalorycznymi produktami. Przykładowo zamiast dodawać do sałatki majonez, zamieńmy go na jogurt. Zmieńmy także sposób przygotowywania dań mięsnych, zamiast je smażyć duśmy je w folii lub gotujmy. Ograniczmy także ilość tłuszczy zwierzęcych i zamieńmy je na miękką margarynę i olej rzepakowy.

Previous post Czy lody tuczą?
Next post Dieta owocowo warzywna dlaczego dobra ?