Czy można odzwyczaić się od cukru

Słodkości to nasze małe grzeszki, ale kawałek ciast jeszcze nikomu nie zaszkodził, no przynajmniej nie wtedy, gdy jemy z umiarem i w odstępach czasowych, bo ciągłe podjadanie małych słodkości może być dla nas tragiczne w skutkach.
Na szczęście cukier wcale nie jest niezbędnym elementem naszej diety i przy odrobinie samozaparcia, chęci o ogólnego pozytywnego nastawienia możemy odzwyczaić nasz organizm od cukru. Zapewne wiele osób stwierdzi, że to niemożliwe, bo nie da się żyć bez cukru, ale tak naprawdę jest to możliwe.
Aby odzwyczaić się od cukru potrzebujemy miesiąca bez spożycia czegokolwiek słodkiego. Bardzo trudno jest przetrwać taki miesiąc, ale każdy, kto spróbował wie, jakie korzyści za tym idą. Jeśli przez miesiąc nie będziemy słodzić herbaty, podjadać ciastek, czy maczać owoców w cukrze, uda nam się odzwyczaić od cukru. Potem nasza ochota na słodycze w zasadzie będzie znikoma, a sięgając po ciasto raz w miesiącu nie będziemy patrzeć na nie z utęsknieniem. Batoniki w sklepie tez się staną dla nas obojętne.

Previous post Zlikwiduj tłuszczyk ze swojego ciała
Next post Wbrew modzie na zwolnienia z WF’u