Dbamy zimą o oczy

Szkodliwe działanie promieni słonecznych jest bardziej niebezpieczne dla naszych oczu w okresie zimy, a nie lata. Szczególnie niebezpieczne jest to w okresie śnieżnych zim, wtedy od zalegającego wszędzie śniegu odbija się ponad 80 procent promieni słonecznych. Najczęściej przed szkodliwym promieniowanie UVB chroni swoje ciało i oczy latem, zimą zapominamy, że taka ochrona także jest konieczna.
Zimą także się można opalić i narazić na nieprzyjemne dolegliwości oczu. Jeżeli nie będziemy zimą ich chronić to po kilku latach może dojść do trwałego uszkodzenia oczu. Najgroźniejszą konsekwencją jest zwyrodnienie plamki żółtej, które często kończy się całkowitą utartą wzroku.
Oczy należy więc chronić, nosząc okulary przeciwsłoneczne. Nie mogą to być jednak okulary pierwsze z brzegu, ale okulary ze szkłami z filtrem UV. Dodatkowo należy wybrać okulary, których szkła zostały pokryte powłoką polaryzacyjną. Wybierajmy także modele mocno zabudowane, co ograniczy dostęp promieni słonecznych także z góry i z boku.

Previous post Owoce dla dzieci
Next post Musisz uważać na alergię