Musisz uważać na alergię

Wydaje Ci się, że alergia to tylko kichanie w okresie wiosennym i jakaś tam wysypka. Uważaj, bo alergia może być naprawdę tragiczne w skutkach.
Nie każdy znasz jest na coś uczulony, inni dopiero po latach zaczynają się uczulać na pewne rzeczy. Większość reaguje kichaniem lub wysypką na pylenie roślin, a tabletki na alergie mają największe wzięcie właśnie wiosną, ale alergenów jest dużo więcej i jeśli chcemy mieć pewność, na co jesteśmy uczuleni musimy to sprawdzić.
Dlaczego warto zrobić sobie mało przyjemny test na alergie? Chociaż produkty spożywcze musza być opisane, nie zawsze wiemy, co tak naprawdę jest w ich składzie, czasem też zastanawiamy się, dlaczego na chipsach i innych produktach niemlecznych i bez orzechów jest informacja o mleku, czy orzechach w śladowych ilościach. Niestety ogromna liczba osób ma uczulenie na te produkty i aby nie doznać ataku duszności, puchnięcia, czy innych poważnych dolegliwości, musimy wiedzieć, co nam szkodzi. Warto tez pamiętać, że alergia wcale nie musi objawiać się tak nagle, czasem nie jesteśmy świadomi tego, co na uczula, a reakcja jest niewidoczna gołym okiem. Niestety pewne substancje mogą wpływać na nasze zdrowie i efekty pojawia się dopiero po jakimś czasie.

Previous post Dbamy zimą o oczy
Next post Infekcje jak uważać na siebie