Dieta chronometryczna która to ?

Dieta chronometryczna
Ciekawą propozycją dla osób szukających diet odchudzających jest dieta chronometryczna. Jest to odżywianie, które przebiegać ma zgodnie z rytmem biologicznym. Dieta nie pozbawia nas najważniejszych składników odżywczych. Doskonale wpływa na kondycję, pomaga schudnąć, nie wywołuje efektu jojo.
Główna zasada
Podstawowa zasada diety chronometrycznej mówi o tym, aby zjeść porządnie śniadanie, ale już nieco mniejszy obiad. Pokarmy tłuste i ciężkostrawne można spożywać rano. Gęste i zapewniające uczucie sytości powinniśmy jeść w południe. Kolacja musi być natomiast wyjątkowo lekka. Każdy dzień powinien obejmować aż cztery posiłki. Trzeba jednak skomponować je tak, aby dostarczone z nimi kalorie organizm spożytkował, a nie zostawił sobie na później.
Nigdy nie pomijaj posiłków
Dieta chronometryczna wyraźnie mówi, że nie należy opuszczać żadnego z posiłków. Szczególnie tyczy się to śniadania, które uważane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Osoby nie jedzące śniadania nie mają szans na to, aby braki uzupełnić w kolejnych posiłkach.

Previous post Naturalne sposoby na ładne i mocne włosy oraz paznokcie
Next post Zamień kanapę na rower