Zamień kanapę na rower

Wieczorami bardzo często zasiadamy na kanapie przed telewizorem. Dla rozluźnienia pijemy piwo i jemy chipsy lub serwujemy sobie ciasteczka z kawą. W efekcie nasze ciało zaczyna się zmieniać. Nie ruszamy się, a więc traci jędrność. Warto zmienić swoje nawyki i zamienić miękką, przyjemną kanapę na rower.
Rower to jedna z lepszych aktywności fizycznych, bo pozwala na spalanie dużej ilości kalorii, poprawę kondycji, a dodatkowo nie obciąża naszych stawów. Jazda na rowerze jest, więc świetną formą ćwiczeń dla osób w każdym wieku.
Jazda na rowerze może być nie tylko świetnym pomysłem na regularną aktywność fizyczną, ale również wspólne spędzanie czasu z najbliższymi, zwiedzanie pobliskich okolic, poznawanie nowych miejsc. Wiele osób potwierdza, że zaczynało od krótkich tras, a teraz jazda na rowerze jest ich pasją i nawet do pracy dojeżdżają w ten właśnie sposób. Oczywiście wymaga to pewnego przygotowania i początkowo możemy czuć się zniechęcani, zwłaszcza, jeśli zaczynamy jazdę w okresie jesiennym. Na szczęście ilość sprzętu rowerowego jest ogromna i na pewno znajdziemy ciepłe ciuchy.

Previous post Dieta chronometryczna która to ?
Next post Kasza dla zdrowia