Dlaczego ciągle tyjemy?

Wiele mówi się o zdrowym stylu życia, odchudzaniu, dbaniu o linię, ale wciąż jesteśmy otyli. Co więcej, coraz większa liczba Polaków dołącza do niechlubnego grona ludzi z nadwagą. W czym tkwi problem, dlaczego tyjemy?
Brak czasu na normalne posiłki to nasz największy przeciwnik w walce o szczupłą sylwetkę. Wiele osób nie ma czasu, żeby usiąść i zjeść domowy obiad, sięgają, więc po przekąski i jedzenie typu fast food, które daje chwilowe uczucie sytości, a jest bardzo kaloryczne. W efekcie jesteśmy 2 razy więcej kalorii niż potrzebujemy.
Nie umiemy odmówić sobie chipsów, cukierków i innych pyszności. Nie wyobrażamy sobie imprezy bez takich dodatków. Jeśli urlop nad morzem to paczka chipsów, piwo, ciastka. Owoce brudzą i przyciągają owady, a więc pomijamy je, co jest dużym błędem.
Nie mamy czasu na aktywność fizyczną, a w zasadzie nie umiemy tego czasu zagospodarować. Ciągle tłumaczymy się pracą, obowiązkami, czy zmęczeniem. Brak ruchu to pierwszy krok do otyłości. Niestety nasze przyzwyczajenia przekazujemy kolejnym pokoleniom.

Previous post Twoje problemy widać na włosach, paznokciach i cerze
Next post Umiejętne czytanie etykiet