Twoje problemy widać na włosach, paznokciach i cerze

Nasze włosy, paznokcie i cera to zwierciadło naszego organizmu, każdy wyprysk na twarzy, wypadające włosy, zmiany na paznokciach powinny być dla nas sygnałem, że nasz organizm nie pracuje prawidłowo.
Oczywiście problemy z cerą, czy włosami mogą być podyktowane brakiem dbałości o higienę, ale warto zauważyć, że często przyczyna jest bardziej skomplikowana. Wypadające włosy to nie tylko efekt niedoboru pewnych składników, ale często tez pierwsze objawy różnych chorób.
Ważnym punktem są przede wszystkim wypryski na naszej skórze. Jak się okazuje to właśnie nasza cera pierwsza daje nam sygnał, ze coś złego dzieje się z wątrobą, jelitami, żołądkiem. Oczywiście nie ma tutaj standardu, każdy organizm zachowuje się nieco inaczej, ale warto zauważyć, że w rzeczywistości, w pewnych aspektach nasze ciała zachowują się podobnie.
Jeśli często masz białe plamki na paznokciach to znaczy, że cierpisz na niedobór żelaza, żółte paznokcie to oznaka poważniejszych problemów ze zdrowiem. Jak widać, warto zwracać uwagę na swój wygląd.

Previous post Jaki powinien być dobry jogurt
Next post Dlaczego ciągle tyjemy?