Dlaczego dobrze jest ćwiczyć na świeżym powietrzu

Chyba nie ma osoby, która nie zgodziłaby się ze stwierdzeniami, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym elementem diety odchudzającej. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jeszcze lepsze efekty osiąga się ćwicząc na świeżym powietrzu. Dlaczego?
Przede wszystkim dlatego, że ćwiczenia wykorzystujące dużą ilość tlenu są idealne dla zgrabnej sylwetki. Tlen pozwala spalać większe ilości tkanki tłuszczowej w krótszym czasie. To również sprzyja poprawianiu wydolności układu sercowo-naczyniowego. Serce pracuje sprawniej, a przez organizm przepływa więcej dobrze utlenionej krwi. Warto więc ćwiczyć wszystkie sporty wymagające kontaktu z naturą, świeżym powietrzem. Do takich sportów zalicza się biegi, marszobiegi, jazdę na rowerze, nornic wal king, pływanie. Poza tym ćwiczenia wykonywane na powietrzu są po prostu przyjemniejsze. Trening na świeżym powietrzu powinien trwać przynajmniej 45 minut.
Jeśli jednak pogoda albo inne przesłanki nie sprzyjają tego typu aktywności musimy pamiętać, że pokój, pomieszczenie, gdzie ćwiczymy powinno być starannie wywietrzone.

Previous post Nie zapominaj o śniadaniu
Next post Jak uniknąć zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi?