Jak uniknąć zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi?

Cukrzyca jest prawdziwą plagą. Zapadają na nią coraz młodsze osoby, które nie potrafią sobie z nią radzić. Tymczasem poziom cukru we krwi można utrzymać w ryzach w naprawdę prosty sposób. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad i przestrzegać kilku równie nieskomplikowanych zaleceń.
Przede wszystkim utrzymuj wagę w normie
Cukrzyca atakuje przede wszystkim te osoby, które borykają się z nadwagą. Jeżeli więc chcesz zwiększyć swoje szanse na jej uniknięcie, zadbaj o to, aby nadwaga nie była twoim problemem. Sam możesz kontrolować swoją wagę i sprawdzać, czy znajduje się na prawidłowym poziomie. Wystarczy obliczyć swój współczynnik BMI, który dostarcza informacji na temat tego, czy nasza waga mieści się w normie.
Nie zapominaj o aktywności fizycznej
W walce o prawidłowy poziom cukru we krwi istotne miejsce zajmuje aktywność fizyczna. Ruszać powinni się nawet ci, których waga pozostaje w normie. Wysiłek fizyczny skutecznie obniża poziom cukru we krwi, dzięki temu nie ma ryzyko tego, że rozwinie się cukrzyca. Już nawet trzydzieści minut spaceru dziennie jest naprawdę fantastycznym rozwiązaniem.

Previous post Dlaczego dobrze jest ćwiczyć na świeżym powietrzu
Next post Nie dopuścić do odwodnienia