Dlaczego jedni są szczupli, a inni grubi

Na pewno każdy kiedyś zastanawiał się, dlaczego niektórzy są szczupli, a inni grubi, skąd wynikają nasze skłonności do tycia, czy jest to efekt złej diety, czy pewnych predyspozycji. Tak naprawdę obie odpowiedzi są prawdziwe.
Przede wszystkim należałoby zacząć od naszej diety, bo to ona w dużej mierze decyduje o naszych rozmiarach. Tak naprawdę największym błędem, jaki popełniamy jest picie napojów gazowanych z dużą ilością cukru. Często zapominamy tez o regularnych ćwiczeniach
Musimy jednak pamiętać, że dieta nie zawsze będzie przynosić efekty i nie każdy osiągnie sylwetkę promowaną na pierwszych stronach gazet. Czasem w utracie wagi przeszkadza nam choroba, szczególnie zabójcze są hormony, które u wielu kobiet powodują nadwagę.
Musimy też zwrócić uwagę na budowę ciała. Nie jesteśmy identyczni. Niektórzy z natury są bardzo szczupli i raczej nie ulegnie to zmianie, nawet, jeśli będą jeść bardzo niezdrów. Co najwyżej, może to zmienić wygląd ich skóry. Inni pomimo stosowania wielu diet nie mogą się pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Previous post Najważniejszy posiłek
Next post Czy preparaty witaminowe są nam potrzebne?