Najważniejszy posiłek

Wiele mówi się ostatnimi czasy o tym, jak bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Lekarze i dietetycy podkreślają wciąż, iż jest to jedyna droga do zdrowia i zachowania właściwej wagi ciała i pięknej sylwetki. Coraz głośniej rozbrzmiewa także kampania dotycząca jedzenia śniadania.
Śniadanie to faktycznie najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinno nam ono dostarczyć energii i sił na cały poranek i przedpołudnie. Nie wolno nigdy o nim zapominać. Powinno być zawsze zjadane najpóźniej godzinę po wstaniu z łóżka. Najlepiej jest zawsze spożyć je przed wyjściem z domu. Szczególnie istotne jest to w przypadku dzieci i nastolatków, którzy potrzebują dużej porcji energii, ponieważ wykonują duży wysiłek intelektualny w szkole.
Koniecznie należy również pamiętać o tym, aby spożywać drugie śniadanie w pracy i dziecku przygotowywać je do szkoły. Jest to kolejna porcja sił i energii dla naszego organizmu. Warto zadbać o to, aby było równie wartościowe, jak to pierwsze, które spożywamy po przebudzeniu, w domu.

Previous post Jak zrezygnować z palenia?
Next post Dlaczego jedni są szczupli, a inni grubi