Dlaczego powinniśmy pić wodę

Dzienna dawka płynów powinna w większości składać się z wody. Woda jest tak istotnym napojem ponieważ wszystkie procesy, które zachodzą w organizmie zachodzą w jej obecności. Poza tym woda wspomaga trawienie począwszy od pierwszego etapu, który odbywa się w jamie ustnej aż po jego koniec, którym jest transport i wchłanianie składników odżywczych przez komórki naszego ciała.
Końcowe produkty przemiany materii także usuwane są dzięki wodzie. Zbyt mała ilość wypijanej wody zaburza ten proces, pojawiają się zaparcia. Mało kto wie, że pijąc wodę pomiędzy posiłkami oraz na czczo przyspieszymy przemianę materii, zahamujemy apetyt, a tym samym schudniemy.
Pić powinniśmy przede wszystkim wodę. Ciepłe lub zimne napoje, zwłaszcza te z dodatkiem cukru, sztucznych barwników i dwutlenku węgla, są niezdrowe. Dostarczają zbyt wielu kalorii, utrudniają wchłanianie cennych składników mineralnych (wapnia) z pokarmów. Woda odpowiedzialna jest także za właściwą temperaturę ciała, a odwodnienie organizmu może prowadzić nawet do śmierci.

Previous post Nie licz na cudowne działanie tabletek
Next post Podbiał pospolity – cenne zioło