Dlaczego warto spożywać pięć posiłków dziennie?

Termin dieta wielu z nas kojarzy się szczególnie nieprzyjemnie – oznacza drastyczne ograniczenie dobowego przyjmowania kalorii, rezygnację z ulubionych produktów spożywczych, nieustanne wrażenie głodu, nerwowość i rozdrażnienie. Okazuje się jednak, że tradycyjne diety głodówkowe powoli odchodzą do lamusa. Coraz popularniejsze (a przede wszystkim zdrowsze) okazują się być diety oparte o spożywanie pięciu posiłków dziennie.
Z pewnością znasz osoby, które nieustannie coś jedzą, a cieszą się nienaganną sylwetką. Wśród nas są również tacy, którzy wydają się pić tylko wodę, a mimo to zmagają się z nadwagą. Sekret pięknej figury to bowiem metabolizm, którego tempo uzależnione jest między innymi właśnie od regularności spożywania posiłków.
Jeśli jesz pięć posiłków dziennie w odpowiednich odstępach czasowych, gwarantujesz sobie metabolizm na najwyższych obrotach. Twój organizm na bieżąco dostaje porcje kalorii i na bieżąco je utylizuje. Jeśli jednak zdecydujesz się na głodówkę, metabolizm przestawi się na tryb oszczędzania i, z powodu ograniczeń kalorycznych, zacznie odkładać, zamiast spalać!

Previous post Pierwsze kroki na diecie
Next post Dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek