Pierwsze kroki na diecie

Bardzo czeto osoby otyłe, które decydują się na zrzucenie zbędnego balastru kilogramów, przystępują do reżimu diety z dni na dzień i nie zastanawiają się za bardzo, jak przeprowadzić to w prawidłowy sposób.
Nie jest to prawidłowa ścieżka, ponieważ najlepszym rozwiązaniem, jest uprzednie odwiedzenie swojego lekarz pierwszego kontaktu i wykonanie podstawowych badań. Może się bowiem okazać, że nadwaga wynika z różnych problemów ze zdrowiem, które należy najpierw zdiagnozować i wyleczyć, zanim przystąpi się do samej diety, która może wyrządzić otyłej osobie krzywdę w takim przypadku.
Po wizycie u lekarza najlepiej jest udać się do dietetyka, który zaprojektuje dietę tylko dla nas, opierając się na tym, co lubimy, a za czym nie przepadamy. Koniecznie trzeba pomyśleć także o poprawieniu kondycji fizycznej i rozpoczęciu jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Nie musi być to żaden sport wyczynowy, ani nawet zbyt intensywny. Wystarczy, aby zacząć w ogóle się ruszać i przygotowywać swoje ciało do nadchodzących w nim zmian.

Previous post Smukła sylwetka do osiągnięcia
Next post Dlaczego warto spożywać pięć posiłków dziennie?